Nišlije imaju recept za favorite: Podela bodova na Banovom brdu

Posle nerešenih rezultata sa Crvenom zvezdom, Partizanom i Vojvodinom, fudbaleri Radničkog iz Niša ostali su neporaženi i protiv četrvte ekipe iz vrha tabele, Čukaričkog. Posle odlične igre u drugom delu igre Radnički je osvojio bod na teškom gostovanju na Banovom brdu i odmakao Voždovcu na velikih pet bodova razlike.

13794062267283

Prvih petnaest minuta meča proteklo je u međusobnom ispitivanju snaga, gde nije viđeno mnogo uzbuđenja i šansi za pogodak. Prvu šansu na meču imao je Ašćerić udarcem glavom, posle prekida, ali je Stevanović sjajnom intervencijom uspeo da sačuva gol Čukaričkog. Tri minuta kasnije, praktično iz prve šanse na utakmici Čukarički je poveo. Nakon odlične akcije Srnića i Bojića, lopta stiže do Rajka Brežančića, koji sjajnim udarcem dovodi Brđane u vodstvo. Nakon postignutog gola, Čukarički je nastavio da kontroliše dešavanja na terenu. Pokušali su domaći preko Matića u 30. i 31. minutu, zatim preko Stojiljkovića u 34. i 36. minutu, ali nedostatak koncentracije u završnici i odlični Borjan na golu, najzaslužniji su što se na odmor otišlo sa samo jednim golom prednosti za Čukarički.

U drugom delu igre gosti su zaigrali dosta konkretnije. Već u 50. minutu imali su šansu za izjednačenje nakon centaršuta Jovanovića, ali je Stevanović uspeo da dođe do lopte pre napadača gostiju.  Kako je odmicao drugi deo igre, Radnički je polako preuzimao inicijativu na sredini terena i sve više pretio golmanu domaćih. U 78. minutu Radnički konačno stiže do zasluženog pogotka. Nakon sjajne asistencije Đuričkovića, Saša Marjanović donosi izjednačenje. Pokušao je Milojević ubacivanjem Mirosavljevića i Mandića u finišu da probudi ekipu, ali je na kraju ostalo, reklo bi se, realnih 1:1.

Čukarički je ostao na trećem mestu nakon 23. kola, dok je Radnički na 13. mestu sa 23 boda.