Nišlije po starom, Spartaku tri boda

U 7. kolu Jelen Superlige fudbaleri Spartaka iz Subotice pobedili su niški Radnički sa 1:0 (1:0). Jedini pogodak na utakmici delo je Nemanje Milića. Marinci i Meraklije zajedno navijali.

Došao je Radnički u Suboticu da se nadigrava sa domaćim Spartakom, ali nisu uspeli da ostanu neporaženi. Jalova inicijativa Nišlija nije dala rezultata, te su Subotičani iz prve šanse savladali Kesića. Precizni egzekutor bio je Milić, koji je u 7. minutu odlično reagovao na asistenciju Kovačevića. Do kraja poluvremena je Radnički imao blagu inicijativu, ali je dobru priliku za gol imao Spartak i to preko Torbice koji iz slobodnog udarca pogađa prečku.

U drugom poluvremenu nisu viđeni golovi. U ovom delu susreta je domaćin bio dominantniji, ali ostaje zapisana kontroverzna situacija u 69. minutu kada Milenković pada u šesnaestercu. Sudija je dosudio faul u napadu. Poslednjih 15-ak minuta Radnički je pritiskao svom snagom, ali je gol Janoševića ostao nesavladan. Konačan rezultat 1:0 (1:0), dok je na tribinama viđena sjajna scena. Naime, navijačke grupe oba kluba (Marinci i Meraklije) zajedno su bodrile svoje pulene na istoj tribini i tako nastavili tradiciju dugogodišnjeg prijateljstva.

Sledeće. 8. kolo srpskog prvenstva obema ekipama donosi puno iskušenja. Spartak će na svom terenu dočekati Napredak, a Nišlije će na svom terenu ugostiti Čukarički.