Ništa od osvete: Trajkovićevo isključenje skupo koštalo Partizan

Fudbaleri Partizana nisu uspeli da se osvete Bugarima za prošlogodišnju eliminaciju iz kvalifikacija za Ligu Šampiona. Posle uzbudljivog prvog poluvremena i povratka iz mrtvih na kraju 2-2.

Partizan je posle večerašnjeg remija, drugu godinu zaredom eliminisan od bugarskog šampiona Ludogoreca u kvalifikacijama za Ligu Šampiona, iako je u jednom trenutku i ovih 2-2 delovalo kao nemoguća misija. Bugari su posle uvodnih 15-ak minuta meča, koji je protekao u miroljubivom opipavanju pulsa šokirali crno bele sa dva brza gola.

Prvo je Marselinjo u 19. minutu doveo goste u vodstvo, da bi samo dva minuta kasnije isti igrač duplirao prednost gostiju i srušio sve snove navijača Partizana. Posle drugog gola, fudbaleri Ludogoreca su se neočekivano povukli, što je iskoristio Škuletić i sjajnim golom u 30. minutu najavio da još uvek nije sve gotovo. Samo pet minuta kasnije posle kornera i pogođene stative, na odbijenu loptu natrčava Škuletić i poravnava rezultat.

Na tribinama je nastao pravi delirijum, dok se u igri Ludogoreca u tim trenutcima osetila nervoza, ali je Trajković svojim nepromišljenim potezom, odnosno udaranjem igrača bez lopte, ispostaviće se rešio meč.

Ostalo je 2-2 na poluvremenu, dok u drugom delu igre desetkovani Partizan nije imao mnogo šanse, a kako je odmicao meč i snage za čudo. Imali su crno-beli dve dobre šanse na startu drugog dela igre, ali su Bugari preuzeli kontrolu nad loptom i bez većih problema priveli meč kraju.

Partizan će nakon eliminacije iz kvalifikacija za LŠ, morati da se zadovolji plej-ofom za grupnu fazu Lige Evrope. Protivnik crno belih biće poznat u petak od 13 časova, kada će biti održan žreb poslednje kvalifikacione faze.