Nova bura na Karaburmi, Spartak siguran, Rad ubedljiv

Partizan je u derbiju dana poražen od Novog Pazara koji je u potpunosti kontrolisao igru na stadionu u Pazaru, crno-beli popili su gorku pilulu jer ih je valjano namučio fudbaler koji je u Pazar došao iz Partizana. U toku večeri odigrano je još tri meča, a rezultati u njima bili su sledeći. Crvena zvezda je juče remizirala sa Radničkim iz Niša.

superliga-srbije-logo

OFK Beograd – Voždovac 2:1 (0:1)
/Škrbić 74, Jovanović pen 84 – Sikimić 12/

Utakmica je dobro počela po goste, Beljić je izveo udarac iz ugla, a Sikimić je odličnim udarcem glavom matirao Čupića, igrao se 12. minut. Čuvali su gosti svoju prednost stve do 74. minuta kada je Dražić je centrirao, Jovanović glavom prebacio loptu na drugu stativu, a tamo je usamljen bio rezervista Škrbić. Ivica Jovanović je u 84. minutu pogodio penal, ali to nije odobrovoljilo navijače pobedničkog tima koji su celim tokom utakmice tražili ostavke rukovodećih ljudi OFK Beograda optužujući ih za nameštanje mečeva.

Rad – Radnik 4:1 (2:1)
/Dabić 6, Arsenijević pen 23, Nenadović 79, Mihajlović 83 – Ćulum 29/

Dabić je već u šestom minutu sa ivice šesnaesterca uputio precizan udarac i matirao nemoćnog golmana Radnika Šejića. Igrao se 23. minut Arsenijević je sa bele tačke doneo 2:0 fudbalerima Rada. Slobodan udarac u 29. minutu za Radnik, Milovanović je poslao loptu u šesnaesterac domaćih a Ćulum se drugu nedelju zaredom upisuje se u strelce. Nadali su se gosti sve do 79. minuta kada je Nenadović ugasio svaku nadu Surduličana za povratak. Obradović je tada prošao po strani, centrirao a Nenadović se najbolje snašao. Mihajilović je u 83. minutu postavio konačan rezultat Evrogolom. Vezista Rada primio je loptu na tridesetak metara, raspalio po njoj a ona je završila u rašlje nemoćnog Šejića.

Zanimljiva situacija viđena je sredinom 36. minuta, kada je Baranin u pokušaju da izvede aut pogodio loptom Mihajilovića, a klupa domaćeg tima burno je reagovala, najglasniji u protestima bio je Pomoćni trener Pročikijević koji je dobio crveni karton zbog prigovora.

Spartak – Mladost 2:0 (1:0)
/Makarić 39, Milošević 78/

U potpunosti zaslužena pobeda Spartaka. Tim iz Subotice bio je bolji tokom celog meča, napadao je i kontrolisao igru. Spartak je poveo golom Makarića u 39. minutu. Jočić j izneo loptu Poslao je Miloševiću sa leve strane, a ovaj je poslao na drugu stativu do Makarić, koji je rutinski zatresao mrežu Mladosti. Drugi gol čekao se do 78. minuta, tada je Stefan ilić povukao do šesnaesterca, Milošević utrčava u prostor i šalje je iza leđa Krznarića.