Novi Pazar nepobediv kod kuće

U meču 11. kola Jelen Superlige u Novom Pazaru domaća ekipa trijumfovala je nad Radničkim iz Niša rezultatom 3:1. Nišlije su povele golom Punoševca, ali su preokret Novom Pazaru doneli Bruno Olivera, Rusmir i Kecap.

U prvom poluvremenu viđen je veoma direktan i napadački fudbal od strane obe ekipe. Prvi su pripretile Nišlije i to preko Pauljevića. . U 19. minutu Jovanović je sjajno probio po desnoj strani i centrirao, a najbolji u skoku bio je Punoševac koji je preciznim udarcem glavom loptu prosledio iza leđa Zečevića. Iako se činilo da gosti imaju igru pod kontrolom, naleti Plavo-belih su bili sve jači. Upravo iz jednog takvog juriša iz kontranapada Novi Pazar je izjednačio u 42. minutu, strelac je bio Bruno Olivera. Novi šok za Radnički usledio je samo minut kasnije – u njihovom šesnaestercu Rusmira ruši Jovanović, a sudija Popović dosudio je penal za Pazar. Precizan sa bele tačke bio je upravo Rusmir u 44. minutu. Domaći su preokrenuli na 2:1 i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.
Drugo poluvreme donelo je terensku inicijativu “Reala sa Nišave” koja nije donela željenu promenu. Štaviše, domaćini su samo potvrdili pobedu pogotkom Kecapa u 67. minutu. Napadač Novog Pazara Kecap naleteo je na odbijenu loptu nakon šuta Pavlovića i povisio prednost svoje ekipe na 3:1. Do kraja smo videli više pokušaja gostiju da ugroze gol Pazaraca, ali to nije bilo dovoljno da se postigne gol i da se uđe barem u neizvesniju završnicu sezone.

Utakmice 12. kola Superlige igraće se sledećeg vikenda. Novi Pazar ponovo igra na svom terenu gde će dočekati čačanski Borac, a Radnički iz Niša će na Čairu ugostiti OFK Beograd.