Novi superligaši odigrali bez golova

Dva nova superligaša, Javor iz Ivanjice i Radnik iz Surdulice, odigrali su danas prijateljsku utakmicu u Ivanjici koja je zavrsena najnepopularnijim rezultatom 0:0

JSL

Po izuzetno toplom I teškom danu za igru u Ivanjici su odmerili snage fudbaleri dve ekipe koje su od ove sezone u superligaškim vodama. Na žalost oko dvesta posmatrača golova nije bilo, ali dinamična, zanimljiva igra, puna ideja krasila je ovu utakmicu. Javor  brži i konkretniji a Surduličani borbeni i požrtvovani pa je bilo po nekoliko opasnih situacija pred oba gola. U prvom poluvremenu u dresu Ivanjičana istakli su se Stojaković i Djuranović  dok je u nastavku meča mladi Čečarić pokazao da  stručni štab na njega ozbiljno može da računa. Kada je reč o gostujućem timu može se reći da su dosta problema Djogatoviću i odbrani Javora pravili brzi napadači  Radnika predvodjeni Stamatovićem i Onusom.

Može se konstatovati da je ova utakmica bila prava ozbiljna provera sa izuzetno kvalitetnom ekipom Radnika.

FK Javor Matis :Djogatović, Crnomarković, Gajić, Vujović, Miletić, Ajuru, Djokić,  Silva, Stojaković, Gafurov, Djuranović. Igrali su još: Dražić, Docić, Živković, Kolaković, Čečarić, Ratković, Lakićević…

FK Radnik Surdulica: Grujičić, Djordjević, pavlović, Pejčić, Baranin, Dragarski, Lazić, Stojanović, Jovanović, stamatović, Onusu. Igrali su još: Šejić, patinčaninMilovanović, Krstić, Ćulum, Stojanović S, Stojanović F, Destanović.

Javor Matis – Radnik 0-0