Novopečeni superligaš nemoćan pred šampionom

Fudbaleri Partizana upisali su prvu pobedu ove sezone. Parni valjak je uspeo da savlada ekipu Metalca sa 4:0 na svom stadionu. Strelci za ekipu domaćina bili su Andrija Živković, Abubakar Oumaru, Valeri Božinov i Saša Ilić. Prva “žrtva” crno-belih bio je Metalac iz Gornjeg Milanovca. Utakmica se igrala po neverovatno vrućem vremenu ali to nije smetalo igračima domaćih da pokažu svoju najbolju igru. Na kraju utakmica je završena 4-0.

2015-07-17_144213

Prvi gol pao je već u 17. minutu posle lepe akcije i završnice Andrije Živkovića. Ali tu se Grobari nisu zaustavili u 21. minutu Izabranici trenera Milinkovića povisili su na 2:0. Posle lepog pasa Božinova u prostor Oumaru je iskoristio svoju brzinu i matirao golmana gostiju. Nova lepa akcija Partizana u 31. krunisana je golom posle centaršuta Živkovića, Brašanac spusta loptu glavom a Valeri Božinov rutinski volejom sa nekih 5 metara cepa mrežu golmana Belića. Mogao je partizan do još golova ali sudija je ponistio reklo bi se čist gol Božinova. Istakli su se svojim požrtvovanjem igraci Metalca postavljali i blokirali praktčno prazne golove u nekoliko navrata.

U drugom poluvremenu očekivano znatno sporiji tempo od prvog dela utakmice. Pokušavali su gosti da bar smanje rezultat ali je sve to izgledalo jalovo i defanzivci partizana uspevali bez nekih većih problema da osujete napade igrača Metalca. Partizan je imao inicijativu i u ovom delu utakmice ali mreže su ipak mirovale sve do 92. minuta kada je Saša Ilić stavio tačku na ovu utakmiu i postavio konačan rezultat 4:0.

Navijači Partizana mogu biti zadovoljni današnjom predstavom svoih ljubimaca. Ovo je i dobra uvertira za utakmicu koja se igra u utorak u vidu kvalifikacija za Ligu sampiona. Utakmica Dila Gori – Partzan igra se u Gruziji u utorak od 14:30 po nasem vremenu

Partizan: Ž.Živkovic, Vulićević, Balažic, Ćirkovic, Petrović, Jevtović, Brašanac, Babović, A.Živković, Oumaru, Božinov.

Metalac: Belić, Nikodijević, Rnić, Sedlar, Otaševoć, Bukorac, Mladenovic, Dimitrijević, Panić, Merdović, Đenić.