OFK Beograd pobedio Rumune

Fudbaleri OFK Beograda danas su savladali ekipu rumunskog Cealula rezultatom 2:1. Devetoplasirani tim rumunskog prvenstva je bio vrlo nezgodan rival, ali su “Romantičari” golovima Drašića i Paločevića ostvarili prvu pobedu na pripremama. Izabranici Dejana Đurđevića su danas u 17:30 izašli na teren lokalne Švajcarije kako bi odmerili snage sa fudbalerima Cealula. U prvih pola sata nismo videli puno dobrih akcija i atraktivne igre, što je i razumljivo s obzirom da je tek početak priprema. Ipak, tu monotoniju razbija Dejan Dražić u 39. minutu kada je odličnim udarcem sa ivice šesnaesterca matirao golmana Jovića. Radost Beograđana trajala je nepuna dva minuta, jer je Marc već u 41. minutu poravnao rezultat. Na odmor se otišlo sa rezultatom 1:1. U drugom poluvremenu tim sa Omladinskog stadiona je pokazao vrlo dobru igru i konstantno stvarao šanse. U igri su se posebno istakli Dražić i Čavrić, koji su pokazali sav svoj raskošan talenat. A da “Plavo-beli” zabeleže prvi ovosezonski trijumf, pobrinuo se mladi Aleksandar Paločević koji je u 62. minutu fantastičnim evrogolom sa 30 metara zatresao mrežu Rumuna. U nastavku susreta nije bilo promene rezultata, na kraju 2:1 za Beograđane. Svoj drugi meč na pripremama OFK Beograd odigraće 16. jula protiv lučanske Mladosti, a satnica će biti naknadno određena.

OFK Beograd: Dragojević, Simić, Planić, Savić, Antonov, Alempijević, Gajić, Duronjić, Filipović, Mihajlović, Sarajlin. Klupa: Čupić, Vasilić, Vasiljević, Micevski, Ješić, Čavrić, Paločević, Kovačević, Dražić, Zdjelar, Zarubica, Sekulić, Matović, Hadžibulić, Peličić, Propadalo.

FC Ceahlaul: Jović, Tepeš, Dumitras, Marc, Ikim, Kazman, Georgiou, Papadjuk, Akim, Onču, Margine. Klupa: Barna, Kalančea, Rusu, Matekins, Klonin, Gorea, Vaipas, Matius, Štefanesku, Kitoski, Mandruška.