Partizan minimalcem odlazi na gostovanje

Partizan je pobedio Dilu Gori sa 1-0 golom Stefana Babovića iz slobodnog udarca u 83. minutu. Dominaciju tokom celog toka meča crno-beli krunisali su iz slobodnog udarca, u kome je Babović maestralnim udarcem matirao Ševčenka.

par

Prvu ozbiljnu šansu na utakmici imao je Darko Brašanac u 5. minutu ali je njegov šut glavom zavrsio pored gola. Bila je to odlična šansa za Partizan ali je lopta prosla tik uz stativu gola golmana Ševčenka. Partizan je napadao sve vreme i imao inicijativu. Pokušavali su udarcima iz daljine da ugroze protivničkog golmana, prvo je pokusao Babović a zatim i Ninković vise puta ali mora se reći nesigurni golman Gruzijskog šampiona uspevao je nekako da odbrani te pokušaje. Ipak je nakon 45. minuta ostalo 0-0.

Dominaciju Partizana u prvom poluvremenu pokazuju i odnos u šutevima prema golu rivala gde je partizan šutnuo 12 puta a gruzini samo jednom i to bezopasno. Uzgred,  Partizan je imao i više kornera 6 naspram 1 gostujuce ekipe i više lopte u posedu.

Drugo poluvreme počelo je burno, naime, u 50. min posle centaršuta Vulićevića u kaznenom prostoru odgurnut je Božinov ali je sudija samo odmahnuo rukom.

Partizan je nastavio u ritmu u kojem je igrao u prvom poluvremenu. Brašanac, Petrović i Vulićević, Oumaru imali su nekoliko lepih poteza ali lopta nije dolazila posle njihovih centarsuteva do Božinova. U 60. minutu dogodila se kljucna izmena kada je u igru usao naš zlatni orlic Andrija Živković.  Nakon jednog njegovog prodora u 82. minutu biva fauliran i gruzijski igraci ostaju sa igračem manje jer je Palavandišvili zaradio drugi žuti karton. Sa nekih 20 metara precizan ja Babović i to je 1-0 za Partizan, što će se kasnije ispostaviti kao krajnji ishod meča.Napadali su igrači Partizana u želji da uvećaju prednost i iskoriste igrača više, ali u tome nisu uspeli. Najbolju šansu posle postignutog gola imali su u 92. minutu kada je bio dosudjen indirektan udarac zbog nepropisnog drugog hvatanja lopte nespretnog golmana gostujuće ekipe.Indirektan udarac izveo je Jevtović ali je lopta na gol liniji pogodila Brašanca koj je bio možda jedan od najboljih aktera na terenu ali nije imao sreće da postigne gol.Dominacija se nastavila i u drugom poluvremenu a Partizan je na kraju utakmice imao neverovatnih 25 suteva naspram samo jednog suta izabranika Uče Sosašvilija.

Ostaje zal za većom pobedom ali je Partizan pokazao da je znatno bolji tim od Gruzijaca.

Partizan: Živković, Vuličević, Petrović, Balažić, Ćirković, Brašanac, Babović, Ninković (od 72 Saša Ilić), Jevtović, Oumaru (od 60 Živković) , Božinov (od 77 Šaponjić).

Dila: Ševčenko, Kurtsilava, Kvirkvelia, Kvadhaze, Navalovski, Papava, Palavandišvili, Razmadze, Iluridze(od 90 Gongadze), Gvalia, Martsvaladze(od 83 Dzaria).