Partizan razmontirao bivšeg prvaka Evrope VIDEO

Fudbaleri Partizana su prikazali maestralnu igru protiv bivšeg prvaka Evrope i na svom terenu savladali rumunsku Steauu sa 4:2. U poslednju rundu kvalifikacija za Ligu šampiona ulaze kao nepovlašćen tim na žrebu.

najava_steaua_naslovna

Izabranici Zorana Milinkovića su odlično otvorili utakmicu, posto su u 8. minutu poveli sa 1:0 golom Stefana Babovića

Međutim igrači Steaue kao da su se probudili pa su preko Sulia Munirua u 11. minutu izjednačili rezultat. Dobru igru potvrdili su kada su u 33. minutu poveli sa 1:2 golom Hamrouna, koj je postavio konačan rezultat prvog dela meča.

Ključni trenutak utakmice se desio u 48. minutu posto je kapiten gostiju Varela napravivši penal zaradio direktan crveni karton. Ali Božinov sa kreča nije imao sreće posto je pogodio stativu.

To kao da je pokrenulo igrače Partizana koji su krenuli u totalnu ofanzivu. i već u 60. minutu kada je Jevtović uz srećne okolnosti prosledio loptu u mrezu. Maestralni Nišlija Andrija Živković pokazao je sav svoj raskošan talenat u 66. minutu kada je dvojici defanzivaca Staeue napravio dobru podlogu za “kosmo disk”, pre nego, pre nego sto je matirao nemoćnog čuvara mreze gostiju. U nadoknadi vremena usledila je velika radost navijača partizana kada je nakon centaršuta Živkovića, Trujić rešio pitanje pobednika u 90. minutu meča.

Partizan će svog protivnika saznati u petak zrebom u Nionu.