Partizan rutinski do 3. kola kvalifikacija za Ligu Šampiona

Fudbaleri Partizana slavili su i u Gruziji protiv ekipe Dila Gori i tako se plasirali u 3. kolo kvalifikacija za Ligu Šampiona. Crno beli su ukupnim rezultatom 3:0, 1:0 u Beogradu i 2:0 u Gruziji, opravdali ulogu favorita u ovom dvomeču. U narednom kolu Partizan će odmeriti snage sa rumunskom Steauom.

pfc

Fudbaleri tima iz Gruzije prvih 20 minuta su napadali, ali nisu imali neku konkretnu šansu da postignu pogodak. Dok su oni pokusavali da zaprete golmanu Partizana, Živkoviću, igrači crno belih su polako ali sigurno iskoristili višak prostora u napadu.

Partizan je do gola došao u 37. minutu utakmice, a glavni akteri su bili Nemanja Petrović koji je lepo prošao po levoj strani i asistirao Darku Brašancu koji se sjajno snalazi i sa nekih 11 metara iskosa pogađa nebranjeni deo mreže.

U drugom delu Partizan je kontrolisao igru, i imao je više šansi da poveća svoju prednost, ali i Gruzijci su imali svoje šanse.

U 64. minutu igre lepo su kombinovali Andrija Živković i Abubakar koji je udvostručio prednost Partizana.

Do kraja igrači Dila Gori pogodili su prečku iz slobodnog udarca u blizini šesnaesterca, ali to je bilo sve od njih. Partizan je sigurnom igrom sačuvao prednost i plasirao se u 3. kolo kvalifikacija za Ligu Šampiona gde ih čeka dvomeč sa Steauom.