Partizan u sudijskoj nadoknadi srušio Zmajeve

Partizan je trijumfalno započeo novu sezonu, pobedom na Vračaru nad ekipom Voždovaca rezultatom 3-1 (0-0) posle velikog preokreta u finišu meča.

Nije Partizan danas odigrao meč na nivou ekipe koja je do pre nekoliko dana gajila nadu da može da se nađe u Ligi Šampiona, ali im se inicijativa koju su imali tokom većine susreta, isplatila u samom finišu meča. Mučili su se dugo crno beli, imali inicijativu tokom celog meča, koju nisu uspevali da materijalizuju.

Voždovac i pored toga što se većinu meča branio, posle jednog prekida i povratne lopte u 74. minutu, dolazi u vodstvo golom Tripkovića. Samo četiri minuta kasnije posle ubačaja Volkova sa leve strane, Miodrag Stošić nespretno reaguje i šalje loptu u sopstvenu mrežu. Partizan posle izjednačenja kreće na sve ili ništa. U samom finišu tačnije u drugom minutu sudijske nadoknade golom Volkova crno beli dolaze do potpunog preokreta, da bi Fofana samo dva minuta kasnije rešio pitanje pobednika i postavio konačnih 3-1.

VOŽDOVAC: Stanimirović, Kitanovski (84. Sekulić), Sinđić, Stošić, Petrović, Damnjanović, Tripković, Stojković, Obradović, Supić, Pantelić.

PARTIZAN: Lukač, Volkov, Vulićević, Stanković, Ninković (82. Fofana), Grbić (59. Luka), Drinčić, Lazović, Ilić, Škuletić, Gulan (70. Ilić).