Podela bodova na Banovom brdu, Ilić spasio Partizan VIDEO

U poslednjem meču 20. kola Jelen SuperLige Čukarički i Partizan odigrali su nerešeno 2:2 (1:1). Nakon ovog kola prednost Partizana nad večitim rivalom iznosi samo dva boda.

cuka-partizan-4-foto-tanjug-1427044776-628199

Čukarički je od samog starta stavio do znanja da se neće braniti na ovom meču. Poveli su domaći već u 6. minutu golom Petra Bojića. Vezista Čukaričkog primio je loptu na nekih 20 metara od gola, po sredini, i preciznim udarcem matirao Živkovića. Samo devet minuta trajala je prednost domaćih. Petar Grbić u 15. minutu stiže gotovo izgubljnu loptu po desnom boku uspeva da centrira u srce šesnaesterca, nalazi Babovića, koji sa nekih desetak metara šalje loptu u donji levi ugao Stevanovića za 1:1. Do kraja poluvremena pretio je Partizan preko Ninkovića i Grbića, ali se na odmor otišlo sa nerešenim rezultatom.

U drugom delu igre, nakon deset minuta tvrde igre, prvu šansu imao je Čukarički preko Stoiljkovića u 53 minutu. Tri minuta kasnije isti igrač pokušao je udarcem sa distance, ali lopta odlazi preko gola. U tim trenutcima meča Čukarički je imao više od igre, kontrolisao je meč i stvarao šanse. U 63 minutu zapretio je i Srnić, a samo dva minuta kasnije Brašanac pokušava udarcem iz daljine ali je Stevanović siguran. U 71. minutu sjajna šansa za Driničića čiji udarac iz slobodnjaka završava tik pored leve stative domaćih. U 73. minutu Čukarički ponovo vodi. Slavoljub Srnić probija po desnoj strani, centrira za Stoiljkovića koji glavom matira Živka Živkovića za 2:1. Od tog trenutka Partizan kreće na sve ili ništa. Zapretili su crno beli preko Kojića (77 min) i Brašanca dva minuta kasnije ali rezultat je ostao isti. I onda u devetesetom minutu šok za domaće. Korner za Partizan, centaršut Drinčića, koji sjajno pronalazi Branka Ilića za izjednačenje i kako se ispostavilo, konačan rezultat u derbiju kola.

Partizan je i nakon ovog kola ostao lider na tabeli, ali je prednost nad Crvenom zvezdom sada samo dva boda. Čukarički ostaje na trećem mestu sa tri boda prednosti u odnosu na Vojvodinu.

Ranije danas Spartak je kao gost slavio u Jagodini 3:1 (1:0) i na taj način zabeležio prvu pobedu u gostima ove sezone.