Preokret Zvezde na krilima Ibanjeza! VIDEO

Crvena zvezda savladala je Čukarički rezultatom 3:1 u jednom od derbija kola posle velikog preokreta u drugom delu igre. Igrač utakmice i ključni čovek u timu Miodraga Božovića sa dva pogotka i jednom asistencijom bio je Luis Ibanjez.

Ibanjez-1024x750

Počela je Zvezda mnogo konkretnije meč, imala inicijativu u prvih petnaestak minuta, ali su gosti pogotkom Srnića u 19. minutu šokirali publiku na stadionu Rajko Mitić. Iako su se u redovima Zvezde najviše plašili kontri Čukaričkog, jedna takva sevnula je u 19. minutu, a glavni egzekutor bio je Slavoljub Srnić, dete Crvene zvezde.

Do kraja prvog dela igra Čukarički je imao još dve izgledne šanse ali se na odmor otišlo minimalnom prednošću za goste.

U drugom delu igre krenula je Zvezda konkretnije. Božović je umesto Vereda u igru ubacio Kataija, što se kasnije pokazalo kao odlično rešenje. nije dugo trebalo Crvenoj zvezdi da se vrati u igru. U 57. minutu nakon prekršaja na nekih 16 metara, loptu u ruke je uzeo Zvezdin heroj večeras. Luis Ibanjez i snažnim projektilom poravnao rezultat.

Rastrčali su se crveno beli po terenu nakon izjednačenja. Samo tri minuta nakon izjednačenja Savo Pavićević je pogodio prečku. U 66. minutu kolosalna šansa za Zvezdu. Katai je izašao sam pred golmana Stevanovića, obišao ga i zatim promašio prazan gol. U tim trenucima je več bilo jasno da se Zvezda potpuno razigrala i da će gostima biti veoma teško do kraja meča ukoliko nešto ne promene u igri. I onda u 83. minutu probio je Vijera po levom boku, ušao u šesnaesterac, srušio ga je Ranđelović, a arbitar Grujić iz Niša pokazao je na belu tačku. Ibanjez je opet bio precizan i Zvezda je na sedam minuta do kraja meča potpuno preokrenula rezultat.

Samo četiri minuta kasnije Katai je stavio tačku na ovaj meč. Nakon sjajne asistencije dvostrukog strelca Ibanjeza sa svoje polovine terena, Katai je udarcem glavom savladao nemoćnog Stevanovića i postavio konačan rezultat.