Pripreme: Radnički – Moravac 1:1 (0:0)

Fudbaleri Radničkog remijem su počeli pripreme za novu sezonu, oni su na “Čairu” odigrali 1:1 (0:0) protiv ekipe Moravca iz Mrštana, koja će se u narednoj sezoni takmičiti u Prvoj ligi Srbije.

Pred oko 600 gledalaca koji su se okupili kako bi na delu videli sastav za narednu sezonu fudbaleri Radničkog odigrali su prvu pripremnu utakmicu na svom “Čairu”. Protivnik izabranika Dragoslava Stepanovića bila je ekipa Moravac Orion, novi član PLS-a. Na početku meča Stepanović je izveo svoj najači sastav koji je činila okosnica tima iz prošle sezone, dok su u drugom delu šansu dobili igrači koji su se vratili u klub sa pozajmica i oni sa manjom minutažom u minuloj sezoni.

Radnički je napadao u prvom delu meča, ali domaći fudbaleri nisu iskoristili ukazane šanse za vođstvo, najveću šansu imao je Radnički sredinom prvog poluvremena kada je nakon gužve u šesnaestercu lopta završila na stativi do tada odličnog golmana gostiju Milan Mitrović. Na poluvremenu 0:0.

U Drugom poluvremenu šansu u Radničkom dobili su igrači iz drugog plana, pa je ritam utakmice opao, više šansi imali su igrači Moravca, ali bez realizacije. Tako je bilo sve do 71. minuta, kada je Čokić doneo vođstvo gostima. Nije dugo trebalo domaćim igračima da odgovore, već u 84. minutu nakon centaršuta Nemanja Ivanov glavom sa peterca matirao je golmana Moravca za konačnih 1:1

U timu se nije našao prošlosezonski kapiten Aleksandar Jovanović, koji pregovara sa klubom oko nastavka saradnje i povratnici u tim Miloš Živković i Bojan Đorđević.

Već u utorak Radnički će na “Čairu” dočekati imenjaka iz Kragujevca, taj meč biće odigran u 19 časova, ulaz na zapadnu tribinu takođe će biti besplatan, a dan kasnije u 17:30 na gradskom stadionu “Čair” Radnički će odmeriti snage sa Slogom iz Petrovca na Mlavi.