Pripreme: Radnički Ni – Radnički KG 0:0

Fudbaleri Radničkog remizirali su i u drugom pripremnom meču za novu sezonu. Nakon remija protiv ekipe Moravac Orion 1:1bez pobednika je završen i meč protiv imenjaka iz Kragujevca.

Radnički – Moravac (Foto: Konstantin V)

Utakmica je počela početnom inicijativom fudbalera Radničkog, igrači domaćeg tima pokušavali su da u nekoliko navrata uposle brzonogog Pejčića, ali bezuspešno. Osim povremenih pokušaja iz daljine, nije bilo većih uzbuđenja u uvodnim minutima meča. U 38. minutu viđena je možda i najbolja šansa za goste, Miljuš je šutirao sa preko dvadeset metara, ali je odlični Nenad Filipović paradom skinuo loptu koja je išla ka golu Radničkog iz Niša. Četiri minuta kasnije stigao je odgovor domaćih, nakon prekida i odličnog centaršuta Ćulum je uputio loptu glavom ka golu Kragujevčana, istakao se golman crvenih đavola Filipović. Na kraju prvog dela 0:0.

Gruba igra oba tima, koja je prikazana u prvom delu viđena je i u drugom. Po agresivnoj igri nije se dalo zaključiti da se radi o prijateljskom meču. Šah koji su igrali treneri,  Stepanović i Bekvalac uslovio je da i u nastavku meča ne bude značajnijih uzbuđenja. Konkretniji je ipak bio domaći Radnički, kapiten Jovanović pokušao je u 55 minutu da iz srca šesnaesterca savlada golmana gostiju, ali je bio blokiran od strane odbrane. Sledeće značajnije uzbuđenje viđeno je u 80. minutu igrač koji je ušao u drugom poluvremenu Milenković šutirao ka golu protivnika, istakao se još jednom čuvar mreže Radničkog iz Kragujevca.

Na kraju meča nakon oštrog duela sa igračem Kragujevčana Miloš Petrović je ostao na zemlji kišom okupanog “Čaira” nekoliko minuta nakon meča. Njemu je u duelu po našim saznanjima naprsla arkada.

Radnički će sutra odigrati treći pripremni meč na Čairu, protivnik je Sloga iz Petrovca na Mlavi. Utakmica se igra na Čairu od 17:30 časova.

Radnički Niš 0:0 Radnički Kragujevac.