Prvi trijumf Kruševljana

Napredak je dobio svoju prvu utakmicu ove sezone u Jelen Superligi tek u 9. kolu. Kruševljani su na svom terenu savladali Radnički iz Niša rezultatom 3:1. Za domaće su pogađali Janičić, Božović i Trujić, a utešni pogodak za Nišlije delo je Pavlovića.

Prvo poluvreme je donelo jalovu inicijativu domaćih, ali ništa više od toga. Ostaju zabeleženi neuspešni pokušaji Trujića, Božovića i Uroševića i kompaktno kretanje Nišlija u fazi odbrane. Na odmor se otišlo sa rezultatom 0:0.

U drugom poluvremenu viđena je prava goleada. Ključni momenat utakmice je bio onaj u prvom minutu nastavka. U kaznenom prostoru gostiju golman Kesić oborio je Ndiajea i dosuđen je penal za Napredak. Kazneni udarac u gol pretvorio je Janičić u 46. minutu. Nakon toga kao da su se domaći fudbaleri oslobodili pritiska i krenuli još jače u ofanzivu. Takav pristup im se isplatio, u 55. minutu Gobeljić dodaje loptu Božoviću kojem nije bilo teško da pogodi prazan gol Nišlija. Sudbinu Radničkog zapečatio je odlični Trujić u 72. minutu golom nakon odlične individualne akcije. Tračak nade za goste pojavio se u 81. minutu susreta kada je Popara iz prekida ubacio loptu u sredinu kaznenog prostora Napretka gde se najbolje snašao Pavlović. Ispostavilo se da je to bio samo utešni pogodak, te je rezultat na kraju meča bio 3:1.

Kruševljani su ubeležili svoju prvu pobedu ove sezone u Superligi kojom su preskočili upravo Radnički i sada su na 14. mestu. Sa velikim optimizmom očekuju naredni kolo gde će na svom terenu dočekati Novi Pazar. U 10 kolu Jelen Superlige Radnički iz Niša će ugostiti svog imenjaka iz Kragujevca.