Rad ponovo na pobedničkom kursu, Dražić nastavio tradiciju

Fudbaleri Rada brzo su zaboravili poraz od Partizana u prošlom kolu i ubedljivim trijumfom 2:0 (0:0) nad Donjim Sremom vratili se na pobednički kurs.

DSC_0993

Nakon miroljubivog prvog dela igre, u kome su mreže mirovale, u drugom delu meča nije se dugo čekalo na golove. Već u četvrtom minutu nastavka Branislav Milošević sa bele tačke dovodi Građevinare u vodstvo, da bi dvadesetak minuta kasnije Josimov svojim autogolom duplirao prednost protivnika i postavio konačan rezultat. Fudbalerima Rada ovo je četvrti trijumf ovog proleća, ujedno i četvrti meč na kome nisu primili gol. Nakon 20. kola oni se nalaze na sedmom mestu sa 28 bodova. Sa druge strane gosti iz Pećinaca nakon ovog poraza ostali su na 13. mestu sa 20 bodova.

OFK Beograd opravdao je ulogu blagog favorita na Karaburmi i golom Dejana Dražića u 57. minutu savladao Borac iz Čačka rezultatom 1:0 (0:0). Romantičari su ovim trijumfom nastavili tradiciju odličnih partija protiv Borca, pošto u prethodnih pet duela nisu znali za poraz.