Rapsodija Građevinara u drugom delu, Romantičari razmontirali Radnik, nula od fudbala u Subotici

U prva tri odigrana meča vanrednog 5. kola Superlige viđeno je čak devet golova, dve pobede domaćina, i meč bez golova u Subotici. Najinteresantnije bilo je na Banjici, gubio je Rad 0:2 na poluvremenu od Mladosti, da bi na kraju Građevinari preokrenuli na 4:2.

nemanja mihajlovic

Nebojša Gavrić nagovestio je svojim golom u 8. minutu da gosti nisu došli u prestonicu samo da se brane. Dvanaest minuta kasnije Saša Jovanović je svojim golom duplirao prednost Lučanaca, i praktično srušio sve nade navijača domaćih da će u ovom meču ostvariti povoljan rezultat. Ipak u drugom poluvremenu došlo je do preokreta, sličnog onom iz prvog kola na Vračaru između OFK Beograda i Crvene zvezde. Samo devet minuta bilo je potrebno izabranicima trenera Milanovića da prestignu prednost gostiju. Prvo je Mihajlović sa beče tačke smanjio prednost u 49. minutu. Tri minuta kasnije Nemanja Arsenijević doneo je izjednačenje, da bi u 58. minutu Živković doneo potpuni preokret. Pred kraj utakmice, tačnije u 86. minutu, Nemanja Mihajlović je svojim drugim golom na meču postavio konačnih 4:2.

Na Karaburmi OFK Beograd je ubedljivo slavio protiv gostiju iz Surdulice. Mrežu Radnika načeo je Ivica Jovanović već u 9. minutu. Početkom drugog dela igre, u 53. minutu, Zlatko Liščević je duplirao prednost Romantičara, da bi novalija u timu Vladimira Petrovića Pižona, Branimir Subašić svojim golom u 74. minutu postavio konačan rezultat.

U Subotici u meču između Spartaka i Jagodine nije bilo golova. Gosti su na taj način došli do prvih bodova u ovoj sezoni, dok je Spartak zabeležio drugi vezani remi.