Raspucani OFK Beograd dobio Pazarce

U 4. kolu Jelen Superlige odigranom u nedelju na Omladinskom stadionu fudbaleri OFK Beograda savladali su ekipu Novog Pazara rezultatom 3:2 (1:0). Golove za Beograđane postigli su Jovanović, Čavrić i Janković, dok su za goste strelci bili Rusmir i Vidaković.

Fudbaleri OFK Beograda su i u 4. kolu srpskog prvenstva nastavili sa atraktivnom i efikasnom igrom, te su u nedelju pobedom od 3:2 (1:0) na svom stadionu protiv Novog Pazara osvojili nova tri boda. Pazarci su na početku susreta imali dva brza napada, ali je OFK preuzeo terensku inicijativu u nastavku meča. Prvi gol viđen je u 30. minutu kada je asistenciju Čavrića u gol pretvorio Jovanović. Do kraja poluvremena viđeno je još par prilika Beograđana, ali se na odmor otišlo sa rezultatom 1:0.

U nastavku utakmice obe ekipe su se otvorile, te smo mogli videti veoma atraktivan i lepršav fudbal. Međutim, to se nije isplatilo gostima, jer su u 54. minutu primili gol za 2:0. Akteri gola su ponovo bili Čavrić i Jovanović. s tim što su ovog puta zamenili uloge, te se ovog puta mladi reprezentativac Srbije upisao u listu strelaca. Taj gol kao da je razbudio Novopazarce koji su već u sledećem napadu u 56. minutu preko Rusmira smanjili na 2:1. Rezervista Janković, koji je ulaskom u igru u drugom poluvremenu debitovao za tim sa Karaburme, postigao je svoj prvenac u 83. minutu i tako je, čini se, rešio pitanje pobednika. Ipak, tračak nade za Novi Pazar se pojavio u 91. minutu kada je Vidaković zatresao mrežu Čupića i umanjio na 3:2. Prekasno za tim iz Raške, koji je doživeo svoj prvi poraz u šampionatu Srbije.

Nakon dvonedeljne reprezentativne pauze, u 5. kolu Jelen Superlige OFK Beograd gostuje čačanskom Borcu, dok Novi Pazar na svom terenu dočekuje ekipu Mladosti iz Lučana.