Rekorder: Petarda Jelića obara sve rekorde

Fudbaler Rada Petar Jelić postigao je pet golova na meču protiv ekipe Voždovca, čime je doneo ubedljivu prednost svom timu, a ujedno i oborio rekord domaćeg prvenstva.

Nekadašnji fudbaler OFK Beograda i Novog Pazara nije imao šansu da zaigra u prvim mečevima zbog zabrane registracije novih pojačanja, ali je pokazao da će biti strah i trepet za protivničke golmane. Jelić je u meču protiv Voždovca, koji se još uvek igra postigao neverovatnih pet golova za samo 53 minuta.  (8′,23′,29′,44′,53′).

Pre deset godina na utakmici Crvene zvezde i Zete Nikola Žigić je postigao četiri gola, za pobedu Zvezde od 4:0.

Fudbaleri Rada i Voždovca oborili su još jedan rekord, na meču trećeg kola JSL postignuto je sedam golova do 80. minuta čime su igrači ovih timova postavili rekord sezone po efikasnosti.