Remi u Čačku

Poslednja utakmica 9. kola Jelen Superlige donela je malo iznenađenje. Vojvodina u Čačku nije uspela da nastavi pobednički niz protiv Borca, ali nije ni izgubila. Rezultat je bio 1:1, a strelci su bili Božić i Gaćinović.

Meč u Čačku počeo je u očekivanom tonu, dominacijom Lala. Sredinom drugog poluvremena i Borac je krenuo sa dobrim akcijama, naročito iz kontranapada. Nakon kornera za domaće, Mario Božić pada u šesnaestercu i sudija Anđelković pokazuje na belu tačku. Precizan iz penala bio je upravo Božić u 38. minutu. Prvo poluvreme je završeno pomalo iznenađujućim rezultatom 1:0.

Drugo poluvreme je obeležila apsolutna terenska inicijativa Vojvodine gde su se domaći igrači potpuno skoncentrisali na odbranu sopstvenog gola. Najkonkretniji igrač u redovima Novosađana bio je talentovani Mijat Gaćinović koji na asistenciju Alivodića poravnava rezultat u 58. minutu. Od tog trenutka Vojvodina je krenula na sve ili ništa. Ipak, izabranici Zorana Marića nisu imali snage da do kraja susreta  postignu još jedan pogodak, pa je i Borac imao svoje šanse do kraja meča. Konačan rezultat bio je 1:1, a bodom će sigurno zadovoljniji biti Čačani.

Večerašnjim utakmicama kompletirano je 9. kolo Jelen Superlige. Narednog vikenda u sledećem kolu drugoplasirana Vojvodina dočekuje ekipu Voždovca, dok će Borac, koji je 11. na tabeli, u goste Mladosti iz Lučana.