Romantičari “četvorkom” ispratili Donji Srem

Fudbaleri OFK Beograda savladali su ekipu Donjeg Srema u okviru osmog kola Jelen superlige sa ubedljivih 4-0. Sjajna partija Romantičara koji su ovim više nego ubedljivim trijumfom uspeli da se probiju na četvrto mesto na tabeli.

Nastavili su plavo-beli fantastičnu seriju igara na Karaburmi i od samog starta meča stavili do znanja gostima, da nemaju šta da traže. Do vodstva su stigli već u 19. minutu, kada je posle sjajne asistencije Paločevića, Dražić savladao Minovića za vodstvo od 1-0. Desetak minuta kasnije, mogao je OFK i do drugog gola, ali je Paločević posle sjajne akcije sa Vukovićem i Dražićem traljavo šutirao. Tri minuta kasnije, tačnije u 33. minutu, Darko Spalević, koji je danas  jedini delovao zainteresovano kada su gosti u pitanju, pogađa prečku. U 38. minutu meča nakon greške Lakić-Pešića, Ivica Jovanović duplira prednost Romantičara i postavlja konačan rezultat prvog poluvremena.

Domaći kreću ofanzivno i u nastavku igre. Već u trećem minutu nastavka, nakon asistencije Jovanovića ka Dražiću, na semaforu je stajalo 3-0. Samo što su gosti krenuli sa centra, Minović je ponovo morao da vadi mloptu iz mreže. Paločević je oduzeo loptu na sredini terena, i posle solo akcije matirao golmana gostiju. Posle četvrtog gola, značajno je pao tempo na meču, imao je OFK Beograd nekoliko šansi preko Paločevića i Jovanovića, ali je rezultat do kraja ostao nepromenjen.

OFK Beograd nakon ovog trijumfa ima 14 bodova i nalazi se na četvrtom mestu na tabeli, dok su Sremci zahvaljujući ovom porazu. trećem u sezoni, skliznuli na sedmo mesto.