“Romantičari” jači od Čelika

Fudbaleri OFK Beograda savladali su danas ekipu Čelika iz Zenice rezultatom 2:0 (1:0). Strelci Ješić i Hadžibulić.

Izabranici Dejana Đurđevića ostvarili su drugu pobedu na pripremama na Zlatiboru. Ovoga puta, bili su bolji od Čelika iz Zenice rezultatom 2:0 (1:0). Beograđani su krenuli silovito od starta utakmice i to im se isplatilo u 29. minutu kada su efektnim pogotkom Ješića poveli sa 1:0. Samo tri minuta kasnije, igrač Zeničana Vukušić dobija drugu javnu opomenu, te napušta teren. Vrlo zapaženu rolu na protivničkoj polovini imao je talentovani Čavrić, za koga Čelik nije imao rešenja. U 39. minutu ponovo isključenje, drugi žuti karton dobija ponovo fudbaler Čelika, ovoga puta u pitanju je Micevski. Na odmor se i otišlo sa rezultatom 1:0. U nastavku, Bosanci nisu mogli da pariraju “Romantičarima” sa dva igrača manje, te su se više skoncentrisali na odbrambene zadatke. Nakon sat vremena igre, Čelik se konsolidovao i bio relativno ravnopravan protivnik. Ipak, da se trijumf OFK-e ne dovede u pitanje pobrinuo se Hadžibulić u 87. minutu kada je, nakon faula nad Kovačevićem u šesnaestercu, pogodio iz penala. Na kraju, zaslužena pobeda OFK Beograda kojeg već za četiri dana očekuje duel sa lučanskom Mladosti.