Spartak i Radnik podelili bodove

Fudbaleri Spartaka dočekali su debitanta u Superligi ekipu Radnika iz Surdulice. Viđen je tvrdi meč, u kome su obe ekipe imale svojih šansi za pobedu, ali je na kraju viđen najnepopularniji rezultat 0:0.

Gradski-stadion-u-Subotici2

Odmah nakon sudijskog zvižduka gosti su mogli do prednosti, nakon greške Kovčevića priliku da donese vođstvo gostima imao je Filip Stojanović, ali je golman Mirković uspeo da reaguje. Prva prilika za goste viđena je u 12. minutu, Torbica se oprobao, a lopta je prozujala pored stative.

Pokušavali su domaći rotacijom Torbice, Milića i Ivanovića da osveže svoju igru ali im to nije polazilo za rukom.  Po veoma sparnom vremenu igrala se utakmica a već ui 30. minutu sudija Nikolić prekinuo je utakmicu kako bi se igrači osvežili. Pauza nije donela prevagu nijednom timu, pa do poluvremena nije bilo ozbiljnijih šansi.

Drugo poluvreme započelo je mnogo boljom igrom gostiju. Mirno je bilo do 63. minuta kada je Milić primio loptu u svom šesnaestercu i glavom pokušao da sa oko pet metara matira golmana Radnika, ali je golman gostiju sigurno uhvatio loptu. Nekoliko minuta kasnije pripretili su i gosti, ali bez ozbiljnijih posledica.

Kako se utakmica bližila kraju igrači Radnika zaigrali su sa više nervoze, Prvo je Pejčić, a potom i Ćulum dobio žuti karton u 83. minutu.

Nakon neverovatne greške štopera Spartaka lopta je došla do Milovanovića, igrač Radnika koji je izašao sam pred golmana Spartaka Mirkovića, sa tri metara šutirao je iskosa a lopta je nakon intervencije golmana domaćih završila u korneru.

Obe ekipe mogu biti zadovoljne podelom bodova.

Spartak: Mirković, Farkaš, Antonić, Kovačević, Mezei, Jocić, Jondić (Plavšić), Ivanović, Milić (Georgijević), Mirković, Torbica.

Radnik: Sejić, Putnčanin, Baranin, Krstić, Milovanović, Pejčić, Ćulum, Lazić (Arsić), Ćulum, Stojanović (Pavlović), Stanković.