Svi nameštaju, samo Novi Pazar i Rad pošteni

Kao što svi dobro znamo, ove godine su mnogo puta u domaćem prvenstvu dolazili ”jaki” prelazi, ali ono što nam je svima pred očima niko ne spominje. Navijači im se ne vole, ali po svemu sudeći klubovi vole da sarađuju.

Rad-Novi Pazar

Super Liga Srbije ove sezone poznata je po tome što se nekoliko puta govorilo o nameštanjima utakmica Crvene Zvezde, meč sa OFK Beogradom na Vračaru kada je na poluvremenu bilo 2:0 za domaću ekipu, a na kraju 2:6 za Crvenu zvezdu.

Takođe meč Crvena zvezda – Radnički Niš, poluvreme 0:1, pa onda opet Zvezda u 89. minutu stiže do 1:1, a da bi bilo još zanimljivije u 93. minutu sviran je penal za domaću ekipu. Tada su već svi počeli da pričaju o još jednoj nameštenoj utakmici, ali da se to ne desi pobrinulu su se Katai i sjajni golman Radničkog, Aleksandar Jovanović.

Da je Katai postigao pogodak iz penala verovatno bi i tu bilo optužbi na račun tima iz Ljutice Bogdana. Sledeće kolo, Voždovac – Crvena zvezda na Vračaru. Poluvreme 2:1 za Voždovac. Drugo poluvreme, druga Zvezda, Vieira, Jović, 2:3 za Zvezdu. Priče o nameštanju se još nisu ni slegle, a na stadion Rajko Mitić stiže Čuka. U prvih 45 minuta 0:1, ništa čudno, a još manje čudno 3:1 za Zvezdu kraj.

Partizan prvenstvo počinje sa ubedljivih 6:0 protiv Jagodine, ali opet optužbe od komšije zbog tri gola za tri minuta. Takođe utakmica protiv Spartaka, domaći stižu do pobede u poslednjim sekundama meča pogotkom mladog Lukića. Naravno i za ove mečeve su stizale optužbe za nameštanje.

U prvom kolu Borac Čačak-Radnički Niš, poluvreme 0:1, kraj 2:1. Taj meč kao i da nije postojao, jer kada ”večiti” ne igraju, kao da se ne igra Super Liga Srbije.

Treće kolo, OFK Beograd-Voždovac, isto kao i u Čačku u prvom kolu, poluvreme 0:1, kraj 2:1. Niko nije spomenuo ”veliku kvotu” niti se pitao da li je namešteno.

Peto kolo Super Lige Srbije, ekipa Rada je dočekala Mladost iz Lučana. U prvih 45 minuta 0:2, kraj 4:2 za domaćina, ali nema veze ipak nisu u pitanju večiti iz Beograda. Nemamo promedbi ni na ovaj meč.

I sada dolazimo do duela Novi Pazar-Rad. Svaki čovek koji prati našu ligu mogao je da pretpostavi šta će se desiti na ovom meču. Još od 2012. godine ova dva kluba igraju na pobedu domaćina. Rezultati iz prethodnih šest međusobnih duela su:

24.11.2012. Rad-Novi Pazar 2:0
22.05.2013. Novi Pazar-Rad 4:0
17.08.2013. Novi Pazar-Rad 1:0
01.03.2014. Rad-Novi Pazar 1:0
09.08.2014. Novi Pazar-Rad 1:0
21.02.2015. Rad-Novi Pazar 1:0.

I na sve ove rezultate, danas 29.08.2015. Novi Pazar-Rad 1:0. E pa gospodo iz Fudbalskog saveza, možda bi ipak trebali da se okrenete nekim drugim klubovima, a ne da se brinete samo o Partizanu i Crvenoj zvezdi.