Tri gola i tri boda na poklon Nišlijama

U Nišu je danas odigrana utakmica 6. kola Jelen Superlige između domaćeg Radničkog i Rada. Rezultat je bio 3:0 (0:0), a strelci su bili Đilas, Đorđević i Popara.

U Nišu jeste padala kiša, ali je sunce konačno svanulo Radničkom. Nakon pet utakmica bez pobede i smene na klupi, Nišlije napokon imaju razloga za optimizam. Radnički je u potpunosti nadigrao i pobedio goste sa Banjice vrlo ubedljivo i na taj način su čestitali 25. rođendan navijačkoj grupi Meraklija.

Počelo je terenskom inicijativom Radničkog koji je već u 12. minutu mogao do vođstva kada je Milenković izašao oči u oči sa golmanom i šutirao pored gola, Sporni trenutak dogodio se u 21. minutu kada je u šesnaestercu Beograđana Marković igrao rukom, Nišlije su traižile penal ali se čini da nije postojala namera i da je ruka bila u prirodnom položaju. Tim sa Čaira je u nastavku još žešće krenuo ka Jovanovićem golu, pretio je preko Batiohe, Pauljevića i Kolarevića, međutim golman Rada ostao je nesavladan, pa se na poluvreme otišlo sa rezultatom 0:0.

Drugo poluvreme je bilo veoma sadržajnije. Ulaskom Đilasa, Radnički je dobio na čvrstini u napadu. Upravo je iskusni napadač u 54. minutu otključao bravu gostiju, kada je nakon centaršuta Đuričkovića glavom zatresao mrežu. Šanse za niški tim su se ređale kao na traci, ali se i Rad otvorio i zaigrao nešto ofanzivnije. U 76. minutu nakon odlično izvedenog kornera Marjanovića sa leve strane najspretniji ispred gola Rada bio je Vladimir Đorđević, koji je glavom pogodio za 2:0. Pokušavali su Banjičani da se trgnu, trener Milanović je vrlo brzo napravio sve tri izmene, ali to nije bilo dovoljno da se promeni rezultat. Konačan rezultat 3:0 u 91. minutu postavio je novajlija u niškom timu, rezervista Pavle Popara. Nakon sjajno izvedenog kontranapada, vezista je promešao odbranu i između trojice igrača pogodio gol gostiju.

U 7. kolu srpskog šampionata sledećeg vikenda Radnički iz Niša gostuje subotičkom Spartaku, dok će Rad ugostiti Čukarički u malom beogradskom derbiju.