U Kruševcu goleada i pobeda Romantičara!

U okviru 3. kola Jelen Superlige fudbaleri OFK Beograda upisali su prvi trijumf ove sezone i to protiv iskusne ekipe Napretka u Kruševcu. Gosti su zasluženo slavili rezultatom 4:2, a strelci su bili Gajić, Čavrić (2) i Paločević za Beograđane, dok je golove za Napredak postigao Mićić (2).

Optimistične najave sa Karaburme su se obistinile i to na furiozan način! Četa Dejana Švabe Đurđevića je briljirala na današnjem meču i zasluženo došla do  trijumfa u susretu 3. kola Jelen Superlige protiv Napretka.

Već na startu je počelo dobro za Beograđane, talentovani Aleksandar Paločević je već u 1. minutu načeo mrežu Jankovića. Domaćini se nisu ni razigrali kako valja pa je već u 7. minutu mladi reprezentativac Srbije Aleksandar Čavrić pogodio za 0:2! Imao je Napredak inicijativu, doduše jalovu, ali su “Romantičari” vrlo poletnim, brzim i spretno izvedenim kontrama prosto rastavili odbranu domaćih. Mladi Čavrić povisio je rezultat na 3:0 svojim drugim pogotkom u 29. minutu susreta. Kruševljani kao da su nakon toga nekako došli do daha te su, nakon promašenog zicera Velkera, u 41. minutu preko Mićića smanjili na 3:1. Upravo se sa tim rezultatom otišlo na odmor.

U nastavku je domaćin preuzeo blagu terensku inicijativu, ali su igrači OFK Beograda strpljivo čekali svoju šansu za eventualni pogodak. To im se i isplatilo jer je Gajić u 65. minutu pogodio za 1:4 i tako rešio pitanje pobednika na ovom susretu. Ipak, domaći su nekako ublažili poraz i konačnih 2:4 postavio je već pomenuti Mićić.

U 4. kolu Superlige OFK Beograd sledećeg vikenda dočekuje ekipu Novog Pazara, dok će Napredak na noge novom superligašu Mladosti iz Lučana.