U slavljeničkoj atmosferi Zvezda ubedljivo savladala Vojvodinu

Golovima Dzošue Parkera i Luke Jovića Crvena Zvezda savladala je novosadsku Vojvodinu rezultatom 3-0.

parker

Od samog starta utakmice igralo se otvoreno, napački. I domaćin i gosti su u utakmicu ušli sa željom da pobede. U petom minutu mlađani Mihajlo Ristić je ubacio loptu u sredinu uposlivši Aleksandra Kataija, nekadašnjeg igrača Vojvodine, koji je promešao odbranu, zaobišao Vanju Milinkovića-Savića, a onda je loptu u mrežu sproveo Dzošua Parker. Samo četiri minuta kasnije, kapiten Vojvodine, Mijat Gaćinović izveo je slobodan udarac iskosa sa desne strane i ozbiljno pripretio Crvenoj Zvezdi. Gaćinović je iz slobodnog udarca loptu poslao direktno ka golu Predraga Rajkovića, ali je reprezentativni golman bio pribran i tako otklonio opasnost po svoj gol. U 35. minutu korner za Crvenu Zvezdu izveo je Saša Stojanović, a najviši u skoku bio je Dzošua parker koji je loptu poslao u mrežu Novosadjana. Na poluvreme se otišlo rezultatom 2-0 za domaćina. Drugo poluvreme je počelo uz “Marš na Drinu” i koreografiju, bakljadu i vatromet na severnoj tribini. To je samo dodatno stimulisalo igrače Crvene Zvezde te su u 53. minutu rešili sve dileme oko pobednika večerašnje utakmice. Fenomenalni Katai je odlično istrčao kontru i kada su svi očekivali da će da šutira on je uposlio Luku Jovića koji je klizećim startom povisio na 3-0. Do kraja utakmice postojao je samo jedan tim, a da nije bilo Milinković Savića, najistaknutijeg igrača Vojvodine, koji je nekoliko puta fantastično intervenisao pobeda Crvene Zvezde bila bi i ubedljivija. Milinkovoć-Savić je sprečio potpunu katastrofu crveno-belih iz Novog Sada. U drugom poluvremenu Vojvodina je igrala inferiornu ulogu, a Crvena Zvezda je pokazala da najave borbe za titulu nisu samo puste želje.