Ubedljiva pobeda Partizana u Nišu

Fudbaleri Radničkog poraženi su nakon petnaest meseci na svom terenu, od njih je na “Čairu” pred oko 6700 navijača bila bolja ekipa Partizana. Crno-beli su u Nišu slavili rezultatom 1:4.

Mreža Filipovića zatresla se već posle pedesetak sekundi, Grbić je nakon solo prodora doneo prednost gostima. U trećem minutu meča nakon proigravanja Volkova, Škuletić je loptu poslao pored gola. Usledio je mirniji period meča, tako je bilo do dvadesetog minuta kada je Stanković u šesnaestercu gostiju uklizao Batiohi koji je promešao odbranu crno-belih, sudija Dimitrijević pokazao je da se igra nastavi, što je u redovima navijača Radničkog izazvalo gnev. Tri minuta kasnije Pejčić je pokušao da proigra Batiohu, koji je kasnio sa prijemom lopte. U 27. minutu Danko lazović je primio loptu u petercu Radničkog, odlično je reagovao i udvostručio vođstvo Partizana. Na poluvremenu 0:2.

Nije dugo trebalo domaćim igračima da uliju nadu “meraklijama”. U 51. minutu Milenković je atraktivnim “makazicama” pokušao da matira Lukača, koji je odlično reagovao. Samo desetak sekundi kasnije Milenković je ponovo pretio, ali je lopta otišla iznad prečke. Na oduševljenje domaćih navijača u 67. minutu Đorđević smanjuje na 1:2. Nije dugo trajala radost domaćih, već u sledećem napadu centrirao je Vuličević po desnoj strani, usled nesporazuma sa golmanom Filipovićem, Đorđević šalje loptu u mrežu Radničkog. Radnički je preko Punuševca pokušao četiri minuta kasnije da umanji prednost Partizana, ali je šutirao pored gola. Miloš Petrović je u istom tom minutu u pokušaju da loptu vrati golmanu Radničkog napravio grešku, lopta dolazi do Škuletića koji je šalje u mrežu za konačnih Radnički 1: 4 Partizan.

Uprkos ubedljivom porazu, treba istaći srčanu borbu igrača Radničkog koji su prikazali bolju igru nego što to pokazuje rezultat. Treba istaći i podatak da je osamnaestogodišnji Petar Petrović koji je došao iz Malmea odigrao poslednjih desetak minuta za Radnički.