Uspešna premijera: Voša razvalila MTK

Novosadska premijera bila je uspešna! Fudbaleri Vojvodine uspeli su da nakon lošeg početka i primljenog gola u trećem minutu ubedljivo (3:1) slave i stave osmeh na lice svojih navijača. Golom Strećnika u trećem minutu poveli su gosti, a golovima Stanisavljevića u 14, Mrdakovića u 40. i Ivanića u 51. minutu došli do drugog kola kvalifikacija.

Raspoloženje navijača i igrača Vojvodine nakon tri minuta u potpunosti je potonulo. Već nakon tri minuta gosti su poveli, preko Strećnika. On je nakon greške odbrane, matirao nemoćnog Žakulu. Nije dugo trajala tuga domaćih fudbalera, nakon samo 12. minuta vratio se osmeh i nada na lice domaćih navijača. Aleksandar Stanisavljević u 14. minutu neverovatnim pogotkom iz slobodnog udarca pogađa desni ugao mreže gostiju. Golman je bio nemoćan da reaguje.

U nastavku su obe ekipe igrale opreznije, nekoliko puta je preko Mrdakovića pretila Vojvodina. Mrdakovićeva upornost isplatil se u 40 minutu kada ga je lopta pronašla na petercu a on je glavom poslao iza leđa Hegedusa. Odmah nakon postignutog gola Mrdaković je još jednom pripretio, njegov šut sa ivice šesnaesterca završio je tik pored stative MTK-a

Golman gostiju mogao je samo nekoliko trenutaka kasnije da bude i tragičar, kada je loptu koju mu e poslao igrač odbrane umalo propustio u gol, pod pritiskom Mrdakovića, ali se blagovremeno iskupio i otklonio opasnost. Na poluvreme Vojvodina ide zadovoljna, rezultat ide na ruku “stare dame” 2:1.

U 51. minutu Sekulić šalje loptu u šesnaesterac, Mrdaković je iskusno propušta Mirku Ivaniću koji uspeva da donese prednost od 3:1 domaćim igračima.

U šesdeset i četvrtom minutu imala je Vojvodina dosta sreće, prekid iskosa izveo je Kanta, lopta je prošla kroz šumu nogu, došla je do Torgelea, ali je nezgodno odskočila i nije ozbiljnije ugrozila gol Žakule. Dva minuta kasnije, nakon solo prodora, Stanisavljević je odgovorio. Potrčao je sa sredine terena, vukao dvadesetak metara od gola i snažno raspalio, lopta je otišla pored gola.

Stanisavljević je ponovo iz slične prilike kao u prvom poluvremenu pokušao iz prekida. Lopta ovoga puta ipak nije htela u gol, pogodio je stativu. Igrao se 72. minut. U nastavku su gosti zaigrali angažovanije i nekoliko puta pripretili, ali je Vojvodina odbranila stečenu prednost i zasluženo slavila.