Valjak zgazio zebre: Prva pobeda Partizana na gostovanju (VIDEO)

Fudbaleri Partizana upisali su četvrtu pobedu u novoj sezoni, prvu na gostovanju. Golovima Trujića u 38, Gregora Balažiča u 50. i Saše Lukića u 68 minutu, jedini gol za Zebre postigao je Filip Knežević u 70. minutu.

FK-Partizan-FK-Steaua

Partizan nije briljirao, ali je na adekvatan način kaznio sve promašaje Borca. Utakmica u Čačku odigrana je po veoma lošem terenu, a treba istaći da je i osvetljenje bilo loše jer je radio samo jedan reflektor, gostima je trebalo malo vremena da se priviknu na stanje terena, a nekoliko šansi koje su imali Čačani neutralisao je sjajni Živko Živković.

Borac je imao svoje šanse, a promašaje domaćeg tima kaznio je Trujić. Nošeni golom sjajnog veziste fudbaleri Partizana na poluvreme su otišli sa golom u mreži Čačana.

Nakon pauze fudbaleri Partizana zaigrali su angažovanije, a već u 50. minutu ponovo su se radovali izabranici Milinkovića. Balažic je sjajno reagovao nakon kornera, asistent je bio Trujić. Ubrzo je Lukić povisio na 3:0. Babović je dodao Trujiću, a on Lukiću, koji je šutirao po sredini gola, golman Borca je zakačio loptu, ali je ona završila u mreži.

Odgovor Čačana usledio je već u narednom napadu, strelac je bio Knežević, inače bivši igrač Partizana, koji je uspeo da izleti ispred odbrambenih igrača šampiona Srbije i nadmudri Živkovića.

Partizan je, inače, u Čačku bio znatno oslabljen, pošto Milinković nije mogao da računa na najbolje igrače od početka sezone Andriju Živkovića i Abubakara Umarua.

Borac: Bajić, Jablan, Miletić, Živković, Tanasin, Jovančić, Mićić, Vukmirović (Đerić od 59′), Jevtović (Krstić od 72′), Knežević, Vujaklija (Milojević od 35′).
Partizan: Živković, Dornelas (Ćirković od 45′), Balažic, Petrović, Bandalovski, Jevtović, Babović, Lukić (Kosović od 82′), Ilić (Golubović od 77′), Trujić, Šaponjić.