Veselinović pokorio Lučane, Građevinari do prvih bodova posle preokreta

Završene su prve četiri utakmice drugog kola Jelen superlige, posle kojih se Vojvodina osamostalila, barem na nekoliko sati na vrhu tabele.

Novosađani su posle ubedljivog trijumfa nad Romantičarima u prvom kolu, slavili na nezgodnom gostovanju u Lučanima, protiv domaće Mladosti, kojoj je ovo bila superligaška premijera na domaćem terenu. Oba gola za Vojvodinu delo su Lazara Veselinovića (42. i 70. minut), dok je ispostavilo se počasni gol za domaće postigao Miloš Adamović u 60. minutu.

Rad je na Banjici stigao do prvih bodova i prvog trijumfa u novoj sezoni nakon preokreta u drugom delu igre. Nakon vodstva Čačana u 41. minutu golom Stefana Živkovića, Građevinari su golovima Nemanje Mihajlovića (54. minut) i Nikole Maraša (69. minut) došli do potpunog preokreta.

Donji Srem je u Pećincima bio bolji od Voždovca rezultatom 1-0. Čovek odluke bio je Aleksandar Stanisavljević, koji je golom u 41. minutu doneo Sremcima prve bodove u ovoj sezoni.

U poslednjem meču koji je počeo od 17.30h na Karaburmi, OFK Beograd i subotički Spartak odigrali su meč bez golova, 0-0.