Vojvodina sigurna na Karađorđu

Fudbaleri Vojvodine su rutinski sa 3:0 pobedili na svom Karađorđu protiv ekipe Spartaksa. Golove su postigli Aleksandar Stanisavljević u 6. minutu iz prelepog slobodnog udarca, potom je Mrdaković iskoristio kiks odbrane Letonaca i matirao protivničkog golmana, a na 3:0 povisio je autogolom Mičkevic koj je petom sproveo loptu u sopstvenu mrezu u 88. minutu.

FK-Vojvodina-500x261

Vojvodina je meč otvorila veoma sigurno. Nošeni su fudbaleri Vojvodine bili pobedom protiv MTK-a pa je desetak hiljada navijača koji su prisustvovali ovom meču imalo zaista šta da vidi.  Nije dugo trebalo domaćim igračima da upišu prvi gol, već u šestom minutu u strelce se upisao Stanisavljević prelepim golom iz slobodnog udarca. Stanisavljevićev šut sa desne strane terena skinuo je paučinu sa mreže nemoćnog čuvara mreže gostiju.

Deset minuta kasnije, Miljan Mrdaković je iskoristio kiks odbrane, došao je iza leđa odbrane i matirao nemoćnog Kolinka. Tridesetrogodišnji fudbaler postigao je svoj drugi gol u dresu Vojvodine u kvalifikacijama. Uprkos nadmoći domaće ekipe mreže su mirovale u nastavku utakmice.

Drugo poluvreme donelo je Inicijativu Vojvodini, koja je imala nekoliko šansi da pripreti, ali nije imala i dovoljno sreće. A sve ono što su ispromašivali domaći u drugom delu pogodio je i to u svoju mrežu Mičkević u 88. čime je postavio konačnih 3:0.