Voša ipak nije napravila još jedno veliko iznenađenje

Fudbaleri Vojvodine ispali si iz kvalifikacija za Ligu Evrope od Viktorije iz Plzena. Novosađani odigrali dobru napadačku utakmicu, ali Česi su ipak iskusnija ekipa i zasluženo idu u grupnu fazu Lige Evrope.

bandicam 2015-08-27 22-20-13-184

Sastav Vojvodine: Žakula, Nastić (Radović), Pekarić, Đurić, Vasilić, Maksimović, Sekulić, Paločević, Ivanić (Stamenić), Babić (Zoćević), Ožegović.

Sastav Plzena: Kozačik, Limberski, Pročazka, Hubnik (Baranek), Rajtoral, Vanek, Hrosovski, Kopic, Kolar (Mahmutović), Petržela (Vuh), Đuriš.

Vojvodina je od samog početka uktamice krenula u ofanzivu, dok su se gosti opredelili za kontra napade. Prvu šansu beležimo u 3. minutu meča kada su kombinovali Ožegović i Ivanić, ali golman gostiju stiže prvi do lopte.

Domaći su nastavili da napadaju i već u 6. minutu Paločević i Vasilić probili su po desnom boku, ali centaršut Vasilića izblokiran u korner. Posle kornera nije bilo opasnosti po gol Plzena.

Odmah u sledećem napadu desni bek Novosađana ponovo probija po desnoj strani i opet dobija korner. Paločević je izveo korner i lopta je preletela sve, a Ožegović je zamalo zakasnio na loptu. Golman gostiju je već bio na zemlji.

Do sledeće šanse čekalo se jedan minut. Slobodan udarac sa leve strane izveo je Paločević, ali lopta ide malo iza leđa Ožegovića i on šutira glavom preko gola.
Sledeći je zapretio Ivanić, ali je izblokiran posle dobre akcije Paločevića i Ožegovića.

Na prvi napad gostiju čekalo se petnaest minuta. Rajtoral je asistirao Vaneku koji iz dobre situacije šutira pravo u Žakulu koji je siguran na golu.

Odmah posle šanse gostiju Ivanić prolazi po levoj strani i sjajno šutira sa oko 18 metara, ali pogađa stativu.

U 19. minutu gosti su poveli autogolom Đurica. Kopic je prošao po levoj strani i uputio loptu u srce šesnaestera gde se Žakula i Đurić ne snalaze i lopta pogađa Đurića i završava u mreži.

Sledećih deset minuta uglavnom se igralo na sredini terena. u 29. minutu zapretili su Maksimović i Vasilić, ali Maksimović je izblokiran. Tri minuta kasnije Vasilić sjajno prolazi po desnoj strani, ali dobija samo korner posle kog nema opasnosti. Igrači Plzena su krenuli u kontra napad, ali šut Kolara brani Žakula.

U 43. minutu meča požuteo je odbranbeni igrač Vojvodine, Đurić. Do kraja poluvremena bez šansi i sudija posle jednog minuta nadoknade svira kraj poluvremena.

Već na startu drugog poluvremena, u 47. minutu sjajnu šansu imao je Kopic, ali Žakula brani i šalje loptu u korner.

53. minunt, prva izmena na meču. Umesto Hubnika u igri je Baranek.

U 57. minutu sjajno izgrađena akcija za Vasilića, ali on okleva i šutira loše ka golu Plzena.

Još jedna kontra i još jedan gol. Kopic sjajno upošljava usamljenog Đuriša, kome nije bilo teško da sa nekih 6 metara zatrese mrežu gola Žakule. Vojvodina-Plzen 0-2.

Jan Kopic ponovo preti sa desne strane, ali Žakula još jednom na visini zadatka. U 64. minutu mladi Zoćević menja Babića.

Još jedna izmena u redovima Vojvodine u 66. minutu. Nastića menja mladi Radović. Mladom Nastiću su ovo najverovatnije bili poslednji minuti u dresu Novosađana.

Dva minuta kasnije slobodan udarac za Vojvodinu izvodi Paločević, koji sa nekih 18 metara gađa u rašlje, ali sjajno interverniše golman Kozačik.

U 72. minutu Petrželu menja mladi Vuh, a dva minuta kasnije Ivanić i Paločević kombinuju, ali Paločević šutira visoko iznad gola.

U 80. minutu Ivanića menja mladi Uroš Stamenić, dok u 81. minutu Mahmutović menja Kolara. 87. minut lepa akcija Paločevića i Vasilića, ali Sekulića koji šutira u golmana Kozačika, a mogao je da uposli samog Ožegovića.

Do kraja meča nije se ništa ozbiljno dešavalo. Sudija je utakmicu produžio za 3 minuta, a igrači Vojvodine nisu imali snage da postignu počasni pogodak.