Voša u dobroj formi, kriza Napretka

Ne toliko atraktivan fudbal na stadionu pod Bagdalom, Vojvodina je nanela novi poraz kruševačkom Napretku. Na kraju je bilo 0:1 (0:0). a strelac je bio Mijat Gaćinović.

Počelo je inicijativom gostiju iz Novog Sada, mada su i domaćini imali par poluprilika. Najozbiljnija situacija u prvom poluvremenu desila se u 39. minutu kada je štoper Vojvodine Pekarić, nakon odlično izvedenog kornera, glavom zahvatio loptu i zatresao prečku. Na odmor se otišlo sa rezultatom 0:0.

Drugo poluvreme donelo je još veći pritisak Vojvodine. To je i rezultiralo golom u 60. minutu kada je u gužvi u šesnaestercu najbolje reagovao talentovani Gaćinović i pogodio mrežu Popovića. Nakon gola domaći igrači su pohrlili napred sa željom da što pre postignu izjednačujući pogodak. Međutim, to se nije desilo, te su Novosađani sa sobom poneli tri boda sa stadiona Mladosti. Rezultat je bio 1:0 (0:0).

Sledećeg vikenda se nastavlja takmičenje u Superligi, pa u 8. kolu Napredak gostuje subotičkom Spartaku, dok će Vojvodina na svom stadionu dočekati ekipu Novog Pazara.