Vošin trijumf za evropu, Jović presudio Zmajevima

Fudbaleri Vojvodine zabeležili su minimalan trijumf na teškom gostovanju u Novom Pazaru, i savladali direktnog konkurenta u borbi za četvrto mesto, odnosno za takmičenje u Ligi Evrope sledeće sezone.Čovek odluke bio je Mirko Ivanić, koji je svojim pogotkom u 20. minutu meča doneo tri važna boda pred nastavak šampionata.

jelen-superliga-logo

Donji Srem je trijumfom nad Romantičarima, ubedljivijim nego što se očekivalo, pobegao iz opasne zone i upisao tri važna boda. Poveli su domaći autogolom Nemanje Antonova u 33.minutu, da bi u drugom delu igre golovima Mirkovića (51. min), Lakićevića (80. min) i Miloša Bogunovića (84. min) potpuno dotukli izabranike Dejana Đurđevića. Sremci se nakon nepotpunog 23. kola sada nalaze na 12. mestu sa 24 osvojena boda, šest više od Voždovca koji se nalazi odmah ispod crte.

Ekipa Voždovca, koja je početkom proleća, otkinula dva boda Partizanu, nije uspela da ponovi sličan podvig protiv Crvene zvezde. Odolevali su Zmajevi do 57. minuta, kada je Luka Jović pogodio za ispostavilo se konačnih 0:1. Važna pobeda za Lalatovićevu ekipu, pred večiti derbi, dok Bratislava Živkovića i njegove izabranike do kraja prvenstva očekuje grčevita borba za opstanak.

Građevinari su savladali minimalnim rezultatom ekipu kragujevačkog Radničkog. Čovek odluke bio je Branislav Milošević, koji je sa bele tačke u 79. minutu doneo trijumf svojoj ekipi za šestu poziciju na tabeli. Što se kragujevčana tiče, šanse za opstanak, nakon ovog poraza ostaju u domenu teorije.

U Kruševcu, u utakmici između Napretka i Spartaka nije bilo golova.