Zvezda na vračaru po ustaljenoj praksi: iz keca u dvojku, crveni za protivnika

Zvezda je uspela da stigne do drugog trijumfa na vračaru sličnim epilogom iz keca u dvojku. Iako je gubila na poluvremenu sa 2:1,uz sada več ustaljenu praksu crvenog kartona za klupu protivnika.

Duel na Vračaru počeo je velikom greškom Marka Petkovića koji je omogućio Mašoviću da već na startu donese prednost Voždovcu. Nije Zvezda imala mnogo ideja u napadu, ali je u 24. minutu uspela da izjednači.

Voždovac se probudio sredinom poluvremena, igra je bila poprilično izjednačena do samog finiša i kada se činilo da će se na odmor otići nerešenim rezultatom, domaći su ponovo šokirali ’crveno-bele’. Predrag Sikimić je ostao potpuno sam na drugoj stativi posle centaršuta Ristovića iz prekida na levoj strani i bez skoka, glavom poslao loptu u suprotni gornji ugao.

Napadač Zvezde izbegao ofsajd zamku, dobio dobru loptu Petkovića kroz odbranu domaćih, potom zaobišao golmana Popovića i ubacio je u praznu mrežu za 3:2.

Ispostaviće se da je to bio konačan rezultat meča, ali je bilo uzbuđenja u nastavku – trener Voždovca Bratislav Živković isključen je zbog prigovora, dok je nervozni Pavlović i pored nekoliko oštrih startovao izbegao isključenje. Saša Ivković koji je zbog starta nad imenjakom Stojanovićem zaradio drugu javnu opomenu napustio je igralište pre poslednjeg sudijskog zvižduka.

Stadion: “FK Obilić”
Gledalaca: 3.000
Sudija: Majo Vujović
Strelci: Mašović u 4′ i Sikimić u 41′ za Voždovac, a Katai u 24′, Vieira u 61′ i Jović u 64′ za Crvenu zvezdu.

Voždovac: Popović, Jovanović, Zlatković, Ivković, Sinđić, Ristović, Sikimić, Grujić, Pavlović, Mašović, Terzić.
Rezerve: Milošević, Todorović, Pavlović, Odita.

Crvena zvezda: Rajković, Petković, Pavićević, Mbođ, Ibanjez, Jovanović, Grujić, Ristić, Vered, Katai, Vieira.
Rezerve: Kahriman, Cvetković, Anđelković, Kovačević, Stojanović, Gavrić, Jović.