Zvezda (ovog puta) slavila na Vračaru, “građevinari” mogli do boda (VIDEO)

Fudbaleri Rada nisu uspeli dva puta u nedelju dana da savladaju Crvenu zvezdu. Odlična utakmica viđena je na Vračaru, slavili su gosti rezultatom 2:1. Crveno-beli uspeli su da se “osvete” za poraz u kupu.  Strelci su bili Lazović i Savo Pavićević, dok je za Rad strelac bio Jelić.

Fudbaleri Zvezde ušli su u meč sa namerom da ne dozvole da se scenario iz kupa ponovi. Odmah po početku uspostavili su terensku inicijativu, koja je golom krunisana već u petom minutu. Darko Lazić majstorski je reagovao na pas Bosančića, sa lakoćom je matirao golmana Rada. Gol koji su postigli, dao je dodatni elan crveno-belima, koji su u nastavku napadali u talasima. Igrao se 20. minut, ponovo je veći deo posla završio bosančić, koji je centrirao na prvu stativu, u šesnaestercu građevinara najbolje se snašao štoper Savo Pavićević, koji je usmerio loptu u mrežu Rada.

Taman kada je izgledalo da je meč rešen i da Rad nema rešenja ni iz čega su „građevinari“ smanjili prednost Zvezde. Veselinović je ubacio loptu iza leđa odbrane, Perović podigao za Petra Jelića a iskusni napadač rutinski zatresao mrežu protivnika. Crveno-beli bolje su počeli meč, ali kako je vreme odmicalo tim sa Banjice se budio, u uzbudljivom meču Zvezda je na poluvremenu imala prednost 2:1.

Odmah na početku drugog dela, zbog bakljade „delija“ usledio je kraći prekid, nakon koga su gosti nastavili sa pritiskom kao na početku prvog poluvremena. 55. minut se igrao, slobodan udarac za Rad izveo je Gnjatić, ali je njegov udarac prošao tik pored stative. Sedam minuta kasnije novi slobodnjak za Rad. Raspopović raspalio sa dvadesetak metara, stativa je spasla već savladanog Rajkovića. Kako se utakmica bližila kraju fudbaleri Zvezde koncentrisali su se na čuvanje stečene prednosti. Na kraju Crvena zvezda zasluženo je slavila 2:1