Zvezda prekinula niz, OFK dobar i u porazu

Crvena zvezda osvojila tri boda na Marakani protiv ekipe OFK Beograda. Konačan rezultat 2:1. Već u drugom minutu susreta gol je postigao Aleksandar Katai, u drugom poluvremenu OFK izjednačio preko Duronjića, ali je tri boda timu sa Marakane doneo Despotović u finišu susreta.

Crvena zvezda: Rajković, Pavićević, Lazić, Jovanović, Antić, Gavrić (od 53. Despotović), Grujić, Ristić, Pečnik, Lazović, Katai (od 64. Bosančić)
Trener: Nenad Lalatović

OFK Beograd: Čupić, Aksentijević, Vasiljević, Dautović, Antonov, Alempijević, Gajić (od 78. Belaković), Jovanović (od 66. Duronjić), Paločević (od 59. Janković), Ješić, Andrić
Trener: Dejan Đurđević

Na Marakani je viđena vrlo zanimljiva utakmica. Meč nije ni pošteno krenuo a Zvezda je već povela i to preko Kataija. Iako je bio veoma osporavan od dolaska u klub, ovaj 23-godišnjak u 2. minutu odlično reagovuje na asistenciju Pečnika, koji je sjajno probio po levoj strani. Nakon toga su Romantičari mogli i do izjednačenja jer su šutirali i Ješić i Paločević, koji se posebno istakao na terenu. OFK Beograd je do poluvremena polako preuzimao inicijativu, ali na odmor se otišlo sa vođstvom Crvene zvezde od 1:0.

Drugo poluvreme krenulo je blagom inicijativom domaće ekipe. Međutim, hladan tuš je usledio u 71. minutu kada je rezervista Duronjić matirao Rajkovića za izjednačenje. Od tog momenta šampion Srbije je krenuo na sve ili ništa. Takav pristup im je i doneo stopostotnu priliku Pečnika koji nije uspeo da savlada Čupića nakon fantastične asistencije Ristića. Tri minuta kasnije, u 80. minutu, Despotović je, na asistenciju Pečnika, izašao sam pred golmana OFK-e i lako ga matirao. Mogla je Zvezda i do ubedljivije pobede da je Despotović bio skoncentrisaniji u finišu susreta. Meč je završen rezultatom 2:1, tim sa Marakane može biti zadovoljan bodovima, ali ne i igrom, dok je OFK pokazao da može ravnopravno igrati sa najjačim klubovima u zemlji.

Takođe, meč su obeležili i navijači obe ekipe. “Plava unija”, grupa navijača OFK Beograda, napustila je stadion zbog nemogućnosti da svoje transparente i zastave postave na ogradi tribina. “Delije” su, pak, u 25. minutu odale počast nedavnom ubijenom navijaču Crvene zvezde Marku Ivkoviću razvijanjem njegove slike na tribini.

U 15. kolu srpskog prvenstva, koje je i poslednje u jesenjoj polusezoni, Crvena zvezda će gostovati u Lučanima ekipi Mladosti. Sa druge strane, OFK Beograd narednog vikenda na svom terenu ugostiće ekipu Jagodine.