Milijaš vodio Zvezdu do prve pobede

Šampion Srbije Crvena zvezda na svom stadionu dočekuje fudbalski klub Radnički iz Niša, tim koji je u prošloj sezoni zabeležio najviše šesto mesto na tabeli.

Fudbaleri Crvene zvezde imali su terensku inicijativu u uvodnim minutima utakmice, posed lopte bio je na strani domaćih, ali su igrači crveno-belih imali velikih problema da dođu do šesnaesterca niškog kluba. Kako je vreme odmicalo, tako je inicijativa Zvezde bila sve jača, u nekoliko navrata Pečnik je pretio golu Nišlija, ali je reagovala odbrana. Od 30. minuta crveno-beli ubacili su u petu brzinu, Darko Lazović zadavao je mnogo problema kako odbrani tako i golmanu Filipoviću. uz dosta sreće u 43. minutu Milijaš je šutirao, lopta je pogodila Ljubinkovića, i ušla u gol Filipovića koji je krenuo na drugu stranu. U zaustavnom vremenu ponovo je Milijaš šutirao, nakon loše procene Filipovića, Milijaš uvećava vođstvo crveno belih na 2:0, što je i rezultat na kraju prvog dela.

Crvena zvezda u nastavku u nekoliko navrata pretila je po levom boku, ali bez promene rezultata. U igri Radničkog tokom celog meča bio je evidentan nedostatak plejmejkera, odlaskom Stojanovića napravljena je velika rupa u timu Radničkog, koju niški klub još uvek nije uspeo da popuni. Pejčić je u 52. minutu imao priliku da umanji vođstvo Zvezde, ali nije uspeo da dođe do završnice. Radnički je u nastavku igrao sa dvojicom isturenih igrača Punoševcem i Pejčićem, što je dovelo do nekoliko šansi i polukontri, ali bez realizacije. U 66. minutu nakon asistencije Lazovića, Pećnik je poslao loptu pored gola Filipovića. Odmah po ulasku u igru mladi reprezentativac Srbije Luka Jović našao se u šansi, izleteo je Filipović ali je Jović promašio nebranjeni gol Radničkog.

U drugom delu meča, pogotovo u prvih dvadeset minuta igre drugog dela, viđena je odlična igra Crvene zvezde. Lalatovićevi puleni stvorili su nekoliko prilika u tom periodu igre, ali je izostala realizacija u završnici. Kako se meč bližio kraju tako je i opadao tempo igre, naročito u redovima crveno belih. Pokušavali su gosti u finišu da dođu do počasnog gola, ali Crvena zvezda bez većih problema privodi meč kraju.

Crvena zvezda: Rajković Petković, Pavićević, Lazić (od 90. Jovanović), Mijailović Kovačević Lazović, Milijaš,  Savićević (od 82. Ristić), Pečnik (od 67. Jović) – Rakić;

Radnički Niš: Filipović – Lazarevski, Đorđević, Ljubinković, Pavlović – Ćulum, Kolarević, Jovanović (od 62. Đuričković), Pejčić – Batioha (od 48. Todorović), Punoševac.