Zvezda sa kreča do pobede

U 10. kolu Jelen Superlige fudbaleri Crvene zvezde teško do nova tri boda protiv Donjeg srema. Beograđani su slavili rezultatom 1:0 golom Nejca Pečnika.

Duel na Marakani je kasnio 20 minuta zbog nestanka električne energije na stadionu. Nakon poraza u Večitom derbiju, prvak Srbije je u utakmicu sa Donjim sremom ušao sa namerom da trijumfuje i popravi utisak. Na početku neočekivano dobar otpor gostiju, Zvezda jeste imala incijativu, ali sve je to delovalo veoma sporo i loše. Pećinčani nisu imali puno problema da zaustave napade domaćih. Međutim, Beograđani stižu do gola iz penala koji je potpuno opravdano dosudio sudija Đokić. Strelac sa kreča u 34. minutu bio je Nejc Pečnik. U 44. minutu zbog krajnje sumnjivog ofsajda poništen je gol Spalevića. Igrači su na odmor otišli sa rezultatom 1:0.

Drugo poluvreme nije donelo promenu rezultata. Zvezda je pokušavala preko Ristića i Rakića, ali bez ikakvih posledica po gol Belića. Valja napomenuti i priliku gostiju u 65. minutu kada Stanisavljević nije uspeo da poravna rezultat. Meč je završen rezultatom 1:0 (1:0), ali će trener Zvezde Lalatović imati mnogo štošta da prigovori svojim izabranicima.

Sledećeg vikenda u okviru 11. kola Superlige Crvena zvezda gostovaće Radu, dok će ekipa Donjeg srema na svojoj Kutpoint areni dočekati ekipu Jagodine.